5 kroków które ułatwią Ci pozyskanie samochodu dla swojej firmy

Każdy z nas szuka najlepszych rozwiązań także wówczas gdy poszukuje samochodu firmowego. Oczywiście jego zakup za gotówkę nie jest prosty bowiem nie każde przedsiębiorstwo dysponuje odpowiednią kwotą. Warto więc skorzystać z odpowiedniej umowy, która pozwoli płacić za auto w ratach. Jedną z możliwości użytkowania auta jest leasing samochodowy. Jest to wyjątkowo korzystna możliwość jednakże wymaga od nas wyboru odpowiedniego modelu dla siebie.

Wiele osób zadaje sobie więc pytanie jakie samochody znajdą w ofercie leasingowej? Odpowiedź oczywiście jest bardzo złożona bowiem wszytko zależy od naszych oczekiwań i możliwości finansowych a także od tego jaki regulamin ma dana firma leasingowa bowiem każda z nich ma własny limit wartości danego pojazdu jaki jest w stanie udostępnić w leasingu. Nie każdy też model możemy użytkować dzięki leasingowi. Firmy mają swoje szczególne wymagania co do parametrów jakie musi spełniać dany pojazd by się krótko mówiąc „nadawać”.

Awaryjność – pierwszy krok do piekła

Okazuje się, że przykładowo niewielkich rozmiarów Ford KA, ekonomiczny i w przystępnej cenie jest wyjątkowo awaryjny i w związku z tym bardzo wiele traci na wartości z każdym rokiem użytkowania. Najprawdopodobniej więc nie znajdziemy tego samochodu w ofercie żadnej firmy leasingowej, ciężko będzie nam też przekonać któreś towarzystwo do podpisania umowy leasingowej na samochód używany, którego znajdziemy w ofercie na przykład komisu.

W zależności od charakteru naszej firmy i tego co dokładnie oczekujemy po danym samochodzie na taki model się zdecydujemy jaki pozwoli nam zrealizować wszystkie nasze plany. Oczywiście możliwy jest na samochody leasing ciężarowe, dostawcze, na autobusy, busy a nawet pojazdy specjalne dla firm budowlanych i innych. Wszystko zależy od naszych potrzeb i zaangażowania bowiem jeśli czegoś naprawdę potrzebujemy to prędzej czy później znajdziemy firmę, która ułatwi nam wzięcie to w leasingu.

Używane też w leasingu?

Co ciekawe wcale nie musimy się decydować na nowiutkie auto salonu czy bardzo drogie auto ciężarowe czy pojazd specjalny. Okazuje się, że w grę wchodzi na samochody leasing używane, nawet kilkuletnie. Jest to spore ułatwienie. Oczywiście wiąże się z koniecznością dopełnienia większej ilości formalności niż w przypadku gdy nabywamy auto nowe jednak wiadomą rzeczą jest, że możemy nawet zaoszczędzić połowę danej kwoty a to naprawdę sporo. Samochód, który kosztuje 70 tysięcy po trzech latach może już być warty jedynie 35 czy 40 tysięcy złotych. Jest to więc spora różnica jeśli chodzi o późniejsze konieczne do płacenia miesięczne transze a także ustalenie pierwszej wpłaty.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
5 kroków które ułatwią Ci pozyskanie samochodu dla swojej firmy, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Igor Dąbrowski

Pasja - to podstawowa wartość która od najmłodszych lat kształtowała moje zainteresowania. Pierwszy samochód pokazał mi mój ojciec jeszcze gdy nie potrafiłem chodzić. Później gdy dorastałem pasja motoryzacyjna kwitła w moim sercu. Obecnie dzielę pasję motoryzacyjną z aktywną sprzedażą samochodów w najlepszym polskim salonie BMW

More Posts

Zostaw odpowiedź