Jak sfinalizować zakup pojazdu?

Decyzja o zakupie używanego auta

Decydując się na zakup samochodu używanego zawsze mamy dozę niepewności, czy wybrane przez nas auto jest faktycznie warte wydania na nie określonej sumy pieniędzy, adekwatnej do jego rzeczywistego stanu technicznego. Sprawdzenie auta przed zakupem nie musi być dla nas przykrym obowiązkiem, lecz czynnością mającą na celu uchronienie nas od późniejszych kłopotów. Zdawać sobie musimy w sposób oczywisty sprawę, iż cena samochodu odzwierciedla jego rynkową wartość. Stąd nie możemy oczekiwać od samochody kupionego za przysłowiowe grosze, że będzie to idealny pojazd pod każdym względem.

Wyjątki od reguły – sprawdzanie aut przed zakupem

Oczywiście wyjątki zdarzają się od reguły lecz musimy mieć w takim przypadku bardzo wiele szczęścia. Sprawdzenie auta przed zakupem to szczególnie ważna czynność, gdy mamy świadomość i sprzedawca tego nie ukrywa, że auto miało stłuczki bądź inne poważniejsze kolizje. Było eksploatowane w sposób długotrwały i ciągły w celach zarobkowych, a ilość przejechanych przez samochód kilometrów bardzo skraca jego żywotność, biorąc pod uwagę nawet jego bardzo niską cenę. Dotyczy to nie tylko ponoszonych kosztów na naprawy kupionego auta, ale i względów bezpieczeństwa, jakie mają wpływ na powypadkowe auta, lub całkowite zużycie. Albo awaria podstawowych ich podzespołów, takich jak zawieszenie układ hamulcowy, czy kierowniczy.

Niedoświadczony kupujący kontra specjalista

Niemniej jednak sprawdzenie przed zakupem samochodu jest rzeczą nie podlegającą dyskusji, w przypadku jego złego stanu technicznego, taki pojazd nie przejdzie kolejnego przeglądu technicznego, a co za tym idzie zostanie wyłączony z ruchu drogowego. Tylko niedoświadczony kupujący, może dokonać zakupu pojazdu bez jego wcześniejszego sprawdzenia, a sposób, w jaki to będzie zrobione będzie świadczyło o jego zaangażowaniu w kupno nowego-używanego pojazdu. Nigdy nie kupujemy samochodów nie sprawdzając wcześniej ich stanu technicznego, sprawności, karoserii, jak również dokumentacji. Auto powinno również być sprawdzone na policji, jego numer WIN.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zostaw odpowiedź