Wypadek drogowy, czyli kiedy możesz skorzystać z auta zastępczego?

bezpłatne auto zastępcze

W sytuacji wypadku drogowego warto zadzwonić do firmy wypożyczającej samochody i poprosić o podstawienie zastępczego auta, z którego będziemy mogli korzystać do czasu naprawy naszego pojazdu lub rozliczenia spraw, związanych z kolizją z ubezpieczycielem. Jest to rozwiązanie, które przynajmniej w minimalnym stopniu niweluje nasze nerwy, związane z wypadkiem.

Wypadek drogowy i podejmowanie decyzji pod wpływem stresu

Uczestnictwo w wypadku drogowym jest nie tylko bardzo przykrym doświadczeniem, ale także wiąże się z wieloma konsekwencjami i koniecznością podejmowania decyzji w sytuacji stresu. Nawet, jeśli nie ucierpiało na tym nasze zdrowie, zaś skończyło się to np. rozbiciem auta, często w takich okolicznościach podejmujemy decyzje pochopnie
i w pośpiechu. Niezależnie, czy było to auto służbowe i będziemy musieli wytłumaczyć się szefowi, czy był to środek, służący codziennym dojazdom do pracy, szkoły itp. – i musimy poinformować o tym małżonka lub małżonkę, którym trzeba będzie wytłumaczyć, że nie mamy, czym zawieźć dzieci do szkoły lub przedszkola – w obu sytuacjach warto rozważyć przysługującą nam możliwość wypożyczenia pojazdu, jakim jest samochód zastępczy z OC sprawcy.

Auto zastępcze – kiedy i gdzie je wypożyczyć?

Proponowane obecnie przez firmy wypożyczające samochody usługi – wyręczają klienta praktycznie we wszystkich czynnościach, jakie konieczne są do załatwienia po wypadku.

Po pierwsze: wystarczy wykonanie jednego telefonu i wskazanie rodzaju naszego auta, aby na miejsce wypadku dostarczony został samochód o zbliżonych parametrach i klasie.

Po drugie: dzięki sprawnemu działaniu firm wypożyczających auto podstawiane jest w określone miejsce w bardzo krótkim czasie. Realizacja usługi odbywa się bezgotówkowo i nie wymaga dodatkowych opłat ani regulowania opłaty kaucyjnej. Korzystanie z samochodu zastępczego odbywa się do chwili odebrania naszego pojazdu z naprawy lub uregulowania formalności, związanych z zakończeniem postępowania likwidacyjnego.

Po trzecie: w chwili, gdy nasz samochód zostanie naprawiony – firma ta odbiera użytkowane przez nas auto z wybranej, wskazanej przez nas lokalizacji. Nie musimy więc dodatkowo nigdzie dojeżdżać, by rozliczyć się z samochodu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Tymoteusz Stępień

Z zawodu instruktor jazdy, z zamiłowania maniak samochodów marki BMW. Bezpieczeństwo jazdy przedkłada ponad wszystko. Cały swój czas poświęca przede wszystkim motoryzacji i nowinkom technicznym z tego zakresu.

More Posts

Zostaw odpowiedź