Umowa leasingowa gwarantuje auto zastępcze

Wzięcie auta w leasingu w odpowiednim towarzystwie leasingowym to bardzo słuszne posunięcie bowiem naprawdę wiele obowiązków, które zazwyczaj ponosi osoba posiadająca i użytkująca auto spada na to towarzystwo. Możemy na nie liczyć w każdej sytuacji ale przede wszystkim przy zawieraniu ubezpieczeń. Powinniśmy posiadać wykupione nie tylko OC, AC ale także NW, bowiem w świetle prawa to my odpowiadamy za samochód i na wypadek zdarzenia nawet losowego jesteśmy zobowiązani zwrócić pieniądze za utratę wartości samochodu leasingodawcy. Podobnie będzie trzeba postąpić gdy auto zostanie oddane do kasacji. Dlatego też opłacanie składek ubezpieczeń jest jak najbardziej zasadne i wskazane.

Jeśli szkoda zaistniała nie z naszej winy dobra firma leasingowa zajmie się także odzyskiwaniem pieniędzy z ubezpieczenia sprawcy. Oczywiście nie zostaniemy na lodzie jeśli to nam zdarzyła się wpadka. Wszystkie auta w leasingu mają ubezpieczenie NW więc nie musimy się o nic obawiać.

Co gwarantuje umowa?

Kiedy korzystamy z oferty leasingu aut nie musimy się też obawiać kradzieży lub szkód związanych z jej usiłowaniem. Samochody z leasingu posiadają ubezpieczenie AC na wypadek takich zdarzeń. Możemy więc spać spokojnie. Musimy tylko pamiętać o dwóch ważnych rzeczach jeśli mamy skorzystać z AC. Pierwsza z nich to zgłoszenie sprawy w ciągu doby od zaistnienia zdarzenia. Druga nie mniej istotna to posiadanie wszystkich dokumentów z przeglądów i serwisu. Bez nich AC nie zadziała.

Bardzo istotna sprawa wpływająca na możliwość otrzymania pieniędzy z ubezpieczenia to stan trzeźwości prowadzącego auto będące w leasingu. Pieniądze z AC czy NW nie zostaną wypłacone jeśli kierujący był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających nawet jeśli samochód podlega pod leasing aut.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Umowa leasingowa gwarantuje auto zastępcze, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Igor Dąbrowski

Pasja - to podstawowa wartość która od najmłodszych lat kształtowała moje zainteresowania. Pierwszy samochód pokazał mi mój ojciec jeszcze gdy nie potrafiłem chodzić. Później gdy dorastałem pasja motoryzacyjna kwitła w moim sercu. Obecnie dzielę pasję motoryzacyjną z aktywną sprzedażą samochodów w najlepszym polskim salonie BMW

More Posts

Zostaw odpowiedź