Czy firmom może przydać się wynajem aut?

Posiadanie własnej floty aut służbowych w firmie daje wiele możliwości, zwłaszcza w zawodach, które wymagają ciągłej mobilności. Jest nią z pewnością handel oraz budownictwo, które z zasady wymagają ciągłego jeżdżenia po mieście i okolicy. Handlowiec musi spotykać się z klientami, natomiast kierownik budowy musi ciągle być w kontakcie ze swoimi placami budów oraz składami materiałów budowlanych.

Dla nich to właśnie jest przewidziana oferta firm zajmujących się wynajem aut. W jaki sposób może to zainteresować firmy?

Dla kogo będzie przydatny wynajem aut?

Firmy posiadające własne samochody zazwyczaj nie będą wypożyczały samochodów od innej firmy, chyba że zdarzy się kilka możliwych scenariuszy. Pierwszym z nich jest moment awarii samochodu w naszej flocie. Jeśli do czegoś takiego dojdzie to szybko będziemy musieli znaleźć środek zastępczy na czas prowadzenia naprawy naszego auta.

Wynajem aut w takich momentach może uratować firmę przed bankructwem. Drugą sytuacją jest wypadek samochodowy, który spowoduje, że nasze auto firmowe będzie niezdatne do dalszej jazdy. W ten sposób ponownie jesteśmy uziemieni o ile sami nie załatwimy sobie zastępczego auta.

Innym, już mniej groźnym momentem, jest brak posiadania dostatecznie reprezentatywnego samochodu. Czasami potrzebujemy odebrać klienta z lotniska czy dworca, a wstyd do niego jechać naszym zużytym samochodem służbowym. Dlatego wynajem aut jest w stanie zapewnić nam odpowiedni środek transportu, który będzie odpowiadał randze naszego klienta.

Kiedy lepiej mieć własną flotę samochodów?

Wynajem samochodów jest wygodnym rozwiązaniem, lecz długotrwałe korzystanie z ich usług może być mało opłacalne. Przede wszystkim oprócz kosztów paliwa musimy płacić za codzienne wypożyczenie samochodu. Jeśli byśmy podsumowali, jakie koszty będziemy ponosić przez ten okres, to kupno własnego służbowego samochodu może okazać się dużo korzystniejsze.

Niemniej dalej wynajem aut jest szybkim i w miarę tanim sposobem na zapewnienie sobie odpowiedniego pojazdu. Jeśli nasza firma dopiero się rozwija i auto jest potrzebne zaledwie kilka razy na miesiąc, taniej będzie wynająć auto, niż kupować własne. Jeśli jednak codziennie wykorzystujemy nawet po kilka pojazdów, w takim momencie potrzebujemy własnej floty.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.0/5 (1 vote cast)
Czy firmom może przydać się wynajem aut?, 3.0 out of 5 based on 1 rating

1 odpowiedź to “Czy firmom może przydać się wynajem aut?”

  1. Grześ napisał(a):

    najlepszym pomysłem na wynajmowanie samochodu jest zebranie się w paczkę przyjaciół, wylot do obcego kraju i tam na miejscu wynajęcie auta. Przez kilkanaście dni można zjeździć większość kraju za przystępne pieniądze, a radości przy tym co niemiara 🙂

Zostaw odpowiedź