Jak szybko uzyskać samochód zastępczy?

Wypadki na polskich drogach zdarzają się praktycznie każdego dnia, a wskutek nich ucierpieć może nie tylko przede wszystkim człowiek, lecz także jego pojazd, często potrzebny mu w celach zarobkowych, czy też może jako środek transportu dojazdu do pracy. Czy skutki takiego nieszczęśliwego zbiegu wydarzeń można jakoś załagodzić? Jak uzyskać auto zastępcze w ekspresowym tempie?

Bardzo przydatna okazuje się być w takim wypadku wiedza na temat oferty lokalnej wypożyczalni samochodów, która z pewnością zawierać będzie udostępnienie samochodu zastępczego i załatwienie wszelkich formalności za potrzebującego. Wymagań jest tylko kilka, a w przypadku kolizji spowodowanej nie z winy prowadzącego oraz decyzji o likwidacji szkody ze składki ubezpieczeniowej sprawcy, wypożyczalnia samochodów może błyskawicznie przystąpić do działania.

Samochód zastępczy, uzyskany z wypożyczalni samochodów posiada kilka praktycznych i pomocnych cech, które z pewnością zadowolą każdą osobę, chcącą odzyskać szybko mobilność i przemieszczać się za pomocą właśnie tego środka transportu. Są to mianowicie:

  • Otrzymanie pojazdu w pełni sprawnego, przystosowanego do jazdy. Obecnie oferty wypożyczalni samochodów, a co za tym idzie – proponowane standardy, znacznie podniosły swój poziom, dlatego poszkodowany z pewnością nie otrzyma samochodu starego lub rozlatującego się;
  • Całkowity koszt wynajmu samochodu zastępczego pokrywany jest w stu procentach ze składki ubezpieczeniowej sprawcy, nie trzeba zatem obawiać się o jakiekolwiek dodatkowe koszty powstałe w wyniku eksploatacji samochodu w określonym okresie czasu;
  • Brak limitu kilometrów także skutecznie zredukuje dopłaty, które w przeciwnym wypadku poszkodowany musiałby pokrywać już z własnego portfela;
  • Brak dodatkowych kosztów związanych z podstawieniem auta zastępczego, czy też jego odebrania od poszkodowanego po zakończeniu okresu naprawy jego własnego pojazdu.

Sytuacji na drodze czasami nie da się przewidzieć, tak samo jak niekiedy uniknąć nieszczęśliwego zbiegu zdarzeń, które prowadzą do stłuczki. Gdyby jednak coś takiego się wydarzyło, należy pamiętać o możliwości uzyskania samochodu zastępczego, który z pewnością zastąpi własny pojazd na całkowity czas naprawy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Tymoteusz Stępień

Z zawodu instruktor jazdy, z zamiłowania maniak samochodów marki BMW. Bezpieczeństwo jazdy przedkłada ponad wszystko. Cały swój czas poświęca przede wszystkim motoryzacji i nowinkom technicznym z tego zakresu.

More Posts

Zostaw odpowiedź