Na jakich zasadach wynająć bezpłatne auto zastępcze?

Opcja samochodu zastępczego

Wynajem bezpłatnego auta zastępczego przysługuje każdej osobie, której pojazd został uszkodzony w wypadku, z winy sprawcy kolizji. Firmy, świadczące tego typu usługi gwarantują m. in. darmowe wynajęcie auta, bez dodatkowej opłaty kaucyjnej, podstawienie pojazdu w wybrane miejsce, a także odbiór z dowolnego punktu miasta. W imieniu klienta zajmują się też kompleksowo wszystkimi formalnościami.

Wynajęcie niezbędnego samochodu zastępczego

Wynajęcie auta zastępczego odbywa się bezpłatnie i bezgotówkowo. Ważne jest, że wypożyczany samochód powinien posiadać te same parametry, jakie ma auto uszkodzone. Większość firm, oferujących w zastępstwie bezpłatne auta, posiada wszystkie dostępne w danej klasie modele – począwszy od samochodów małych, poprzez ekskluzywne – limuzyny, aż do dostawczych.

Funkcjonowanie firm wypożyczających samochody, gwarantuje możliwość korzystania z niego do momentu naprawy, czy wypłaty odszkodowania, przy założeniu, że auto uległo tzw. szkodzie całkowitej. Przy wypożyczaniu pojazdu uwzględniane jest także np. to, czy służy nam ono do celów takich jak: dowóz dzieci do szkoły, dojazd do pracy itp. Konieczne jest uzasadnienie, że auto jest nam niezbędne i nie jest przez nas wykorzystywane okazjonalnie.

Współpraca od momentu wypadku aż do chwili pokrycia kosztów

Wynajęcie pojazdu zastępczego i zwrot kosztów za jego użytkowanie przysługuje poszkodowanemu od momentu pojawienia się szkody aż do chwili zakończenia procesu likwidacyjnego. Taki rodzaj kompleksowej opieki nad klientem jest na pewno bardzo potrzebny, zwłaszcza w sytuacji, w której górę biorą stres i emocje. Firmy wypożyczające zajmują się klientem „od A do Z”. Gwarantują nie tylko bezpłatne auto zastępcze, ale dochodzą do tego także kwestie przygotowania formularzy, oświadczeń i formalności, jakie konieczne są do załatwienia w Towarzystwie Ubezpieczeniowym.

Wynajęcie pojazdu zastępczego jest rozwiązaniem korzystnym dla poszkodowanego, dzięki czemu unika on konieczności przechodzenia przez procedurę poszukiwania wypożyczalni samochodowej i ponoszenia dodatkowych kosztów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Tymoteusz Stępień

Z zawodu instruktor jazdy, z zamiłowania maniak samochodów marki BMW. Bezpieczeństwo jazdy przedkłada ponad wszystko. Cały swój czas poświęca przede wszystkim motoryzacji i nowinkom technicznym z tego zakresu.

More Posts

Zostaw odpowiedź